מתוך החיבור שלי לעבודה בקבוצות הבנתי שזה תואר שתפור עליי, משלב את הראיה החברתית שלי יחד עם ההסתכלות על האמנות כתפיסת חיים וצורת חשיבה ולא רק פרקטיקה לעבודה."

"הלימודים  בתואר השני במסלול חברה ואמנות הקפיצו אותי מבחינת הקריירה, הם חיזקו את החשיבה המערכתית והיצירתית שיש לי.

כשנכנסתי ללימודים הייתי מובילה ברמה אזורית באחת מתכניות התעסוקה החשובות בארץ, במהלך הלימודים כבר התקדמתי לתפקיד מנהלת ארצית בתכנית ומשם השמיים הם לתחושתי רק הגבול ."

משתפת פאטימה עבאס, בוגרת המסלול המשלבת בעבודתה, הנחיית קבוצות בתחומים שונים ומגוונים כגון: תעסוקה, העצמה, ניהול קונפליקטים, תהליכי שינוי בחיים, הדרכות הורים ועוד.
פאטימה אף הצטרפה לסגל המרצות בתואר שם היא מעבירה שני קורסים.
נפגשנו עימה על מנת לראיון מרגש, בו שיתפה אותנו בחוויה העמוקה של הלימודים ובהשפעתם הגדולה על דרכה המקצועית.

 "אני מרצה בתואר השני אותו למדתי עם הצוות המדהים והמשפחתי שיש בשני קורסים בתואר שני לחברה ואמנויות. זה חלום גדול שלי שהתממש, להיות מרצה באקדמיה.
כיום כעצמאית, מנחת קבוצות, אני משתמשת בכל מה שרכשתי בתואר, התובנות והכלים מהלימודים באים לידי ביטוי בכל הסדנאות והקבוצות שאני מפתחת ואני רואה את ההשפעה של מה שאני מעבירה גם על הקבוצות שלי, זה עוזר לי להיות מקצועית ומיוחדת, ולא עוד מנחת קבוצות שנמצאת בשוק."

מדוע בחרת ללמוד תואר שני בחברה ואמנות?

"אחרי שסיימתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית חיפשתי תואר שבו אשלב גם את התחביב שלי: הציור. בתחילת החיפוש, חשבתי להירשם לטיפול באמנות חזותית, אך אחרי שראיתי את ההסבר על התואר שני בחברה ואמנויות וגיליתי שעומדת בראשו אישה מובילה בעבודה סוציאלית ובעולם הנחית הקבוצות, פרופסור מרים גולן, הרגשתי שמשהו גדול מחכה לי בתואר הזה.

מתוך החיבור שלי לעבודה בקבוצות הבנתי שזה תואר שתפור עליי, משלב את הראיה החברתית שלי יחד עם ההסתכלות על האמנות כתפיסת חיים וצורת חשיבה ולא רק פרקטיקה לעבודה."

מה החוויות הזכורות לך מהלימודים?

הייתה לי קבוצת למידה נהדרת בכיתה, הסטודנטים היו מאוד מגוונים, הגיעו מכל הארץ ומכל החברות והמגזרים, מתחומי עשייה שונים ומגוונים. עברנו הרבה ביחד.
המקום היה עבורי בית, הרגשתי שהלימודים נתנו לי אנרגיות לכל השבוע, היחס של המרצים היו מעבר לכל הציפיות, ממש דאגו שלכל סטודנט תהיה חוויית למידה משמעותית, מרתקת אשר היתה מלווה בפיתוח אישי והתפתחות מקצועית.

ספרי על רגע מרגש שחווית.

 הרגע הכי מרגש שחוויתי היה בטקס קבלת התעודות של מסלול הנחיית קבוצות שעשיתי כהמשך לתואר.
 אני זוכרת את פרופסור מרים גולן וכל המנחות שלימדו אותנו עומדות מולנו עם חיוך של אהבה וגאווה וחיבוק חם. זה היה רגע עוצמתי ומאוד מיוחד בשבילי שהולך איתי שנים רבות.

ספרי על מרצה או שתיים שהשאירו בך חותם מיוחד.

כל המרצות השאירו בי חותם, היה תענוג ללמוד מכל אחת, מרגישה שהרווחתי למידה לכל החיים מהנשים המקצועיות שלימדו אותי, ולא רק למידה לתואר.
אציין שתיים שכיום אני עובדת לצידן, הראשונה זאת פרופסור מרים גולן אשר בזכותה נרשמתי לתואר היות וראיתי בה ועדיין רואה בה אישה מעוררת השראה גדולה.
השנייה היא אילת זהבי שהיום אנחנו מלמדות יחד, אני רואה בה שותפה לכל החיים, אישה מאוד מיוחדת עם לב ענק וחכמה גדולה.

שתפי בתובנה שקבלת מהלימודים.

תובנה משמעותית שקיבלתי היא שאמנות היא תפיסת עולם ודרך חיים. אמנות יכולה להתהוות ביצירתיות בחשיבה, ולא רק כאמנות מוחשית.זה נתן לי המון כוחות בעבודתי המקצועית ובחיי האישיים.

מה החלומות שלך להמשך דרכך?

החלום שלי להגיע לאקדמיה ולקחת חלק בהשפעה על דורות העתיד כבר התממש, אני חולמת היום על הקמת כמה מיזמים שמקדמים את החברה שלנו למקום טוב יותר ובמיוחד המצב של הנשים.
להמשיך להעביר את הכלים והידע שקבלתי הלאה ולחולל שינוי אמיתי בחברה."

 

אם גם אתם מעוניינים לקבל פרטים על לימודי תואר שני בחברה ואמנויות,
נשמח לשוחח לחצו כאן על הקישור ויועצת לימודים תעמוד לרשותכם.

#לימודיתוארשני #חינוך #בוגרת_משתפת #חברהואמנויות

 

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.