נפתחה ההרשמה לתוכנית "גוונים של זקנה"

נפתחה ההרשמה לתוכנית "גוונים של זקנה" התוכנית תציע הכשרה תאורטית ומעשית מורחבת ועשירה בתחום הטיפול בבני הגיל המבוגר

 

המכללה האקדמית לחברה ואמנויות מציעה משנת הלימודים הבאה תוכנית מיוחדת למטפלים מוסמכים באומנויות, וכן לפסיכולוגים, לפסיכיאטרים ולעובדים סוציאליים בעלי זיקה לתחומי האמנות – "גוונים של זקנה". התוכנית תיתן ידע תיאורטי ומעשי נרחב על תהליכי הזדקנות וזקנה בישראל בהיבט האישי, המשפחתי, החברתי והתרבותי.

בתוכנית יידונו היחסים הבין דוריים והמשמעויות של תפקיד המטפל העיקרי בזקן, השירותים שמציעים לזקנים מוסדות המדינה, ארגונים ציבוריים ופרטיים והממשקים בין המערכות. יילמדו שיטות לאבחון, הערכה והתערבות בטיפול בזקנים ובבני משפחותיהם. התוכנית תדגיש את ייחודו של הטיפול באומנויות לאנשים בתקופת הזקנה.

בין הנושאים בתוכנית: דימוי גוף ודימוי עצמי באמצעות תנועה, טיפול במוזיקה בגיל המבוגר, דרמה תרפיה, תאטרון אוטוביוגרפי, טכניקות מיקס-מדיה ועוד.

ד"ר דברת הראל, מרכזת התוכנית, אומרת כי הגישה היום היא גישת "טווח  החיים". אנשים חיים יותר ויש להם הרבה שנות זקנה. "האדם מתפתח לאורך כל חייו, ההתפתחות לא נעצרת. ובגיל הזקנה, כשהאדם לעתים לא יכול או לא רוצה לדבר – בגלל ירידה קוגניטיבית – האומנות היא שפה נהדרת לטיפול," אומרת דברת. "יש חוקרים שמכנים את הגיל השלישי 'הגיל היצירתי' – כלומר לא רק שהיצירתיות אינה יורדת בגיל המבוגר, היא אף עולה".

בתוכנית יש גם בשורה כלכלית – זהו תחום חדש ועוד לא רווי במטפלים, והוא פותח בפני המטפלים אפשרויות תעסוקה חדשות שאופק כלכלי בצדן.

התוכנית תימשך שני סמסטרים, בימי ד' בין השעות 19:30-14:30.
פרטים נוספים והרשמה בטלפון 09-8656501 שלוחה 1

למידע על מגוון לימודים מתקדמים למטפלים באמנויות לחצו כאן