יתרון משמעותי גדול בתואר שני בחברה ואמנויות הוא לימודי הנחיית הקבוצות המשולבים בו ומזכים את הבוגרים בתעודה של מקצוע מבוקש, מה שמאפשר לרבים מהם לייצר אפיקי עשייה חדשים.


שילוב בין תאוריות מרתקות לעשייה מגוונת בשטח בשילוב עם לימודי הנחיית קבוצות הוא סוד ההצלחה הגדולה של התוכנית הייחודית בתואר השני בחברה ואמנויות בבית הספר לחברה ואמנויות -אונו.

תכנית הלימודים כוללת תיאוריות של טרנספורמציה חברתית, מתודולוגיות מחקר, הנחיית קבוצות, הכשרה מעשית וקורסי בחירה מגוונים המעשירים עוד יותר את חווית הלמידה.

את התוכנית ייסדו יחד, פרופ' מרים גולן ופרופ' אריאלה פרידמן מחזון אמיתי להניע תהליכי שינוי חברתי. פרופ' מרים גולן, ראש החוג, היא שם דבר בתחום הטיפול והעבודה הסוציאלית משתפת:
"התכנית מתאימה לאנשי חינוך, רווחה, אמנויות כמו גם לאנשים השואפים להמשיך לתואר שני ולהתפתח מקצועית, ויש בהם קול פנימי הקורא לחולל שינוי משמעותי.


פרופ' אריאלה פרידמן, משתפת על לימודי הנחיית הקבוצות במסגרת התואר:

"לימודי הנחיית הקבוצות, משלבים גם הם תאוריה, מהי קבוצה, תהליכים בקבוצה, יתרונות בעבודה הקבוצתית, תפקידים בקבוצה ועוד..

הלימודים משלבים כמובן גם התנסות מעשית הכוללת דינמיקה קבוצתית, דינמיקה עם תצפית שבו חווים הסטודנטים בעצמם תהליכים בקבוצה.

אז יש פה גם חוויה התנסותית כפולה של להיות משתתף בקבוצה ולהתמודד עם ההתפתחות העצמית והפידבקים והמודעות וגם יש תצפית וניתוח של התצפית על מה שהם רואים ומנתחים.

גולת הכותרת זהו קורס בהנחיית עמיתים שם אנחנו נותנים הזדמנות לסטודנטים להנחות את הקבוצה. כל זוג סטודנטים מנחה פגישה אחת ובחלק השני של הפגישה מנתחים את ההנחיה. 
זו חוויה מאוד מעצימה ומשמעותית.

השילוב בין חברה, אמנות ולימודי הנחיית קבוצות, מאפשר לסטודנטים לסיים את התואר ולפתוח דלתות חדשות ואפיקי עשייה מרתקים נפתחים עבורם."

 

 

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.