תואר שני למטפלים מנוסים

מטפלים מנוסים בעלי תעודה בטיפול באמנויות? השלימו את התואר השני בשנה

מטפלים באמנויות בעלי ניסיון ובעלי תעודה בטיפול באמנויות ממוסד מוכר יכולים להשלים את התואר השני בטיפול באמנויות בתוך שנה אחת. התכנית של המכללה האקדמית לחברה ואמנויות אושרה ע"י המל"ג והיא מתקיימת במהלך שני סמסטרים, ביום לימודים שבועי, בתוספת מספר ימים מרוכזים במועדים ידועים מראש.

המכללה הינה אחד המוסדות האקדמים הוותיקים בתחום הטיפול באמנויות, ועל בוגריה נמנים אלפי מטפלים בישראל רק המכללה מציעה התמחויות: אמנות חזותית, פסיכודרמה ותנועה ומחול. לכל התמחות כיתה ייעודית, כך שמובטחת למידה ממוקדת ומרתקת

תואר שני למטפלים מנוסים – מבנה התכנית

התכנית מתקיימת במהלך שנת לימודים אחת, בשני סמסטרים: סמסטר א וב.
הלימודים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 14:00-21:00, וכן יתווספו מספר ימים מרוכזים במועדים ידועים מראש.

חדש ובלעדי במכללה: בוגרי התכנית לשנת תשע"ח יקבלו מלגת לימודים מלאה לאחת
מתכניות הלימוד במסגרת המרכז ללימודים מתקדמים
 • קורס CBT יישומי 
  טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הנו תחום טיפול מבוסס מחקר המתמקד בתהליכי חשיבה ועיבוד מידע רגשי תוך שינוי דפוסי התנהגות וחשיבה לא יעילים הגורמים לסבל פסיכולוגי ולקשיים בתפקוד. הטיפול הקוגניטיבי שם דגש על התערבויות ביצועיות ותירגול תוך שותפות אקטיבית ושקיפות של המטפל והמטופל והוא שואף לסייע למטופל לאמץ עמדות ואמונות אדפטיביות יותר בהווה תוך התבססות על ההיסטוריה המשפחתית וההתפתחותית. CBT הוכיח את יעילותו המשמעותית בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעות וקשיים שונים כגון:  קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, חרדה, דיכאון ועוד.בקורס נחשף לעיקרי התורה הקוגניטיבית התנהגותית ויישומה, נפגוש דרכי ההתבוננות, תשאול, ועבודה עם המטופל, נלמד להכיר חלק מדפוסי החשיבה וההתנהגות הלא יעילים וכיצד לסייע למטופל לשנותם. בהמשך נבחן באמצעות דוגמאות קליניות ותרגול את האופנים השונים שבהם נתן להשתמש בCBT  כגורם מעשיר, המפרה את הטיפול באומנות.
 • קורס הדרכת הורים בשילוב אמנויות 
  בקורס תילמדנה מיומנויות ופרקטיקות בהדרכת ההורים, בשילוב עם כלים בטיפול באמנויות. הדרכת הורים הינה חלק בלתי נפרד מעבודתו של המטפל באמצעות אמנות כיום. מתוך תפיסה זו, יעסוק הקורס בבניית דיאלוג פורה ומרחיב בין הגישות התיאורטיות השונות העוסקות בהדרכה ובטיפול בהורים, לבין התנסויות קליניות בשילוב אמנות חזותית. הקורס יפגיש את הסטודנטים עם היבטים מרכזיים ומשמעותיים בחוויית ההורות, על רצף התפתחותי, החל מהמעבר להורות ועד להורות למתבגרים, ויאפשר לסטודנטים מפגש עם שאלות וסוגיות המעסיקות אותם בעבודתם בשטח, תוך כדי הקניה ולימוד של כלים להדרכת הורים בשילוב באמנות.
תואר שני למטפלים מנוסים – יתרונות התכנית במכללה
 • התאמה מושלמת עבור המטפלים המנוסים
  התכנית המקוצרת נותנת מענה אקדמי ומקצועי מלא עבור מטפלים באמנויות. תכנית הלימודים גובשה בהתאם לצרכים האקדמיים והמעשיים של המטפלים ומבטיחה לימודים מעניינים המרחיבים את הידע האקדמי והמיומנויות המעשיות.
 • כיתות לימוד ייעודיות לפי התמחות
  המכללה מציעה שלוש התמחויות: אמנות חזותית, פסיכודרמה ותנועה ומחול. לכל התמחות כיתה ייעודית, ותהליכי למידה מותאמים.
 • לימודים לתואר שני תוך כדי קריירה פעילה
  התכנית הותאמה לצרכים של מטפלים בעלי קריירה פעילה. ריכוז הלימודים ביום אחד בשעות אחר הצהריים, ובמהלך שני סמסטרים, מאפשר לימודים לתואר השני מבלי לפגוע בשגרת החיים הפעילה ובביטחון התעסוקתי.
 • עמידה במתווה של משרד הבריאות והמועצה להשכלה גבוהה
  על פי המתווה המשותף של משרד הבריאות והמועצה להשכלה גבוהה, התואר השני בטיפול באמנויות צפוי להיות תנאי להעסקה במקצוע. התכנית נותנת מענה ייעודי למטפלים מנוסים, המעונינים לבסס את המשך העסקתם במסגרות השונות ולחיזוק הביטחון התעסוקתי.
 • נגישות ונוחות הגעה
  המכללה האקדמית לחברה ואמנויות מצויה 2 דקות הליכה מתחנת הרכבת נתניה, ובאיזור שפע של חניה ללא תשלום. מיקום המכללה מאפשר גישה מהירה ונוחה מכל אזור בארץ.
 • דגש על קבוצות קטנות, תהליכי למידה אישיים, מיומנויות וכלים מעשיים
  המכללה האקדמית לחברה ואמנויות דוגלת בתהליך למידה המושתת על התנסות וחוויה. בהתאם, מהלך הלימודים במכללה מכיל שימוש נרחב בסדנאות, יישום מעשי של כלים ותרגול מיומנויות. הכיתות הקטנות מאפשרים תהליכי למידה אישיים באוירה מקבלת ומכילה. התכנית לתואר השני למטפלים מנוסים ממשיכה קו זה הנהוג במכללה, ושמה דגש על קבוצות קטנות המאפשרות קיום של סדנאות והתנסויות אישיות.
 • אוטוריטה בטיפול באמנויות
  המכללה האקדמית לחברה ואמנויות הינה מוסד אקדמי מוביל בתחום הטיפול באמנויות. השפעת האמנויות על הפרט והחברה מצויים במרכז העשייה והלמידה, ומכאן נוצר צביון ייחודי של "בית למטפלים באמנויות", המאפשר פיתוח מקצועי, תמיכה והבעה לכל אדם במכללה.