אודותינו

בית הספר לחברה ואמנויות – אונו

בית הספר לחברה ואמנויות -אונו מקיים לימודים ייחודיים בתחומי מדעי ההתנהגות, מדעי החברה ומקצועות הטיפול באמנויות, המכוונים לצרכי החברה בעת המודרנית.

בית הספר הוקם מתוך חזון ואמונה ביכולת ובמשמעות של יישום שפת האמנויות בכל התחומים הללו וחורטת על דגלה את מימוש היעדים החינוכיים, הטיפוליים, החברתיים והשיקומיים בחברה הישראלית.

מטרת בית הספר להצמיח בוגרים אשר יהיו בעלי מודעות ורגישות להיבטים  שונים בחיי החברה והקהילה ולהכשיר אותם להתמודדות יצירתית ולמעורבות משפיעה בתחומי חיים שונים באוכלוסיות מגוונות, תוך כדי יישום המיומנויות וההבנות התיאורטיות העדכניות שנרכשו במהלך לימודיהם.

לצורך כך, נבנו תוכניות למודים המשלבים התנסות והבעה יצירתית באמצעות כלי אמנות ויצירה לעבודה עם ועבור אנשים בתחומי עשייה מגוונים כגון חינוך, טיפל ושיקום.

דרך הלימוד הייחודית המאפיינת את הלימודים במכללה, מבוססת על לימודים אקדמיים/תיאורטיים המלווים בקורסים תיאורטיים באמנויות ובקורסי סטודיו המאפשרים ביטוי אישי המעמיק את מרחב הלמידה ומעניק מימד יצירתי, תחושתי וחווייתי להפנמת החומרים התיאורטיים ולאינטגרציה בין תהליך ההתפתחות האישית ובין המיומנות והצמיחה המקצועית.

השימוש באמנויות הינו נגיש, עצמתי ורב פנים ואפשרויות וככזה מזמין את הסטודנטים למסע אקדמי שונה ומיוחד, של ביטוי ולמידה בדרך הייחודית להם ובקצב האישי שלהם.

עולמה העשיר של שפת האמנויות (אמנות חזותית, דרמה, תנועה ומחול, פסיכודרמה) מאפשרת הבעה אמנותית, התנסות חווייתית ויצירה אותנטית, המקדמות צמיחה והתפתחות אישית ומקצועית כאחד.

הלימודים בבית הספר מצטיינים בגישה הומנית, יצירתית ורעננה, במודעות לצרכי החברה ובעבודה המבוססת על התנסות, יחס אישי והוראה בקבוצות קטנות, שתיתן במה לריבוי האינטליגנציות הייחודיות של הלומדים.

המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (ממשיכת דרכה של שלוחת אונ' לסלי בישראל) קיבלה לאחרונה (12.02.19) את אישור המל"ג לאיחוד אקדמי עם הקריה האקדמית אונו. האיחוד מבוסס על חזון משותף של שני המוסדות, ושילוב מקדם של תחומי לימוד משלימים.

מדובר בצעד משמעותי עבור המוסדות האקדמיים הללו, כמו גם עבור הסטודנטים והסגל, במסגרתו תהפוך המכללה האקדמית לחברה ואמנויות לחלק בלתי נפרד מהקריה האקדמית אונו ותמשיך את פעילותה בקריה כבית הספר לחברה ואמנויות.

הסטודנטים של המכללה האקדמית לחברה ואמנויות שהחלו לימודיהם בשנים הקודמות יסיימו לימודיהם במכללה בנתניה ללא כל שינוי. הסטודנטים אשר יתקבלו ללימודים לשנת הלימודים תש"פ, יהיו תלמידי הקריה האקדמית אונו, בית הספר לחברה ואמנויות, וילמדו בקמפוס בנתניה, למעט תכניות הלימודים בתנועה ומחול, ופסיכודרמה.

סטודנטים אלה יצטרפו לכ-14,000 סטודנטים של אונו בקמפוסים השונים ברחבי הארץ וביניהם קריית אונו, חיפה, ירושלים ואור יהודה. 

כתוצאה מהעברת  הפעילות, יורחבו המקצועות הטיפוליים הנלמדים בקריה האקדמית אונו ולסטודנטים יתאפשר לקבל בסיס ידע טיפולי רחב בתואר הראשון והשני. 

המכללה האקדמית לחברה ואמנויות תמשיך בפעילותה האקדמית עד אוק' 2023 בקמפוס נתניה, ולאחר מכן תמשיך בפעילות בקריה האקדמית אונו כבית הספר לחברה ואמנויות.

לאישור המל"ג והיתר לפתיחת מוסד להשכלה גבוהה
לאישור הממשלה

Comments are closed.

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.