דלג לתוכן

"המרצים היו נפלאים, העניקו לנו מקום לביטוי, היו קשובים אלינו ולכל קול שעלה בקבוצה, לימדו הרבה מאוד טכניקות  ומכל קורס לקחתי משהו לעשייה שלי."

ענת חי, בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, רקע כמטפלת הוליסטית, מחנכת כיתה א', אם לארבעה ילדים ובימים אלו עושה את צעדיה הראשונים  כבוגרת מסלול תואר שני  בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול בפסיכודרמה, מתחילה קריירה חדשה ומרגשת כמטפלת בפסיכודרמה, חלום שמתגשם עבורה.

"כשחשבתי על טיפול, נמשכתי לתחום הפסיכודרמה, היות והיה לי את הרקע מקורס פסיכודרמה שלמדתי עוד בתואר הראשון שעשיתי בחינוך מיוחד. אהבתי את השילוב בין טיפול למשחק. זהו  כלי חזק מאוד המאפשר לחזור לרגע בעבר ולחוות בו תיקון, להגיד מה שלא אמרת, לפעול כפי שלא פעלת, לתת לעצמך להרגיש מה שלא הרגשת…

הפסיכודרמה, שיטת  ריפוי מופלאה שמאפשרת  שינוי אמיתי ועמוק בחיי המטופל,
אני שמחה על הבחירה שלי בתחום הזה אשר מאפשר לחקור את הנפש דרך עולם המשחק והדרמה,  זהו תהליך עמוק המאפשר  לשחזר מצבים, לבטא רגשות מודחקים, לפתור קונפליקטים ולהתמודד בצורה טובה יותר עם מצבים מאתגרים.
רובד נוסף הוא היכולת להתבונן על סיטואציות דרך עיניים של אחרים ובכך להרחיב את נקודת המבט האישית לעוד נקודות מבט על המציאות.

הלימודים היו עבורי חוויה עמוקה, השילוב בין התיאוריה לפרקטיקה וקורסים מגוונים.
התהליכים שעברתי ועברנו כולנו, היו מאוד משמעותיים ואפשרו לי לפתח את המיומנויות שלי כמטפלת.

הלימודים עצמם היו תהליך עמוק, השנה הראשונה הייתה ממש טיפול בעצמי, עבדו איתנו על התהליך האישי שלנו כסטודנטים לטיפול, למדתי המון על עצמי כאדם, כמטפלת, לקבל זוויות שונות וטכניקות שונות של טיפול ולצבור ביטחון בדרך שבחרתי ללכת בה.
המרצים היו נפלאים, העניקו לנו מקום לביטוי, היו קשובים אלינו ולכל קול שעלה בקבוצה, לימדו הרבה מאוד טכניקות  ומכל קורס לקחתי משהו לעשייה שלי.

בהכשרה המעשית, היו עבורי מגוון של אפשרויות, התחלתי בהתנסות מעשית בגהה ולאחר מכן, המשכתי את ההכשרה עם בני נוער וילדים, שילבתי טיפוליים פרטניים וטיפול בקבוצה.
הסיפוק והאושר הוא עצום, כשמטופל עובר תהליך וחווה שיפור, זה מרגש ומשמח אותי , בין אם זה בעבודתי עם ילדים צעירים, שחוו קשיים גדולים, חרם או משבר בבית, ובין אם כשעשיתי את ההכשרה בגהה ומטופלים הוקירו תודה על כך שאני מקשיבה להם, רואה אותם, נמצאת שם עבורם, זו התרגשות וסיפוק שאני לא יכולה לתאר במילים, זו התחושה הכי עמוקה של הגשמה ומימוש הייעוד שלי.

אני מאמינה שהייעוד שלי- בתחום הטיפולי  בהמשך יוביל אותי גם לעבודה עם נשים, לפתיחת קליניקה ולהמשך עשייה בתחום הזה שאני כל כך שמחה שבחרתי בו.

בסיום הלימודים ענת התקבלה למתי"א יבנה, שם תמשיך את המסע כמטפלת בפסיכודרמה אנו מאחלים לה הצלחה, סיפוק והנאה מהמשך דרכה כמטפלת בפסיכודרמה.

 

למידע נוסף על לימודי תואר שני בטיפול בפסיכודרמה, יש ללחוץ על כאן על הקישור.

 

תמונה של ענת חי, בוגרת לימודי תואר שני בטיפול בפסיכודרמה, עם ציטוט: ""המרצים היו נפלאים, העניקו לנו מקום לביטוי, היו קשובים אלינו ולכל קול שעלה בקבוצה,© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.