ברכות למר חנן שניר על זכייתו במחזאי השנה ובמאי השנה 2016 על ההצגה: "אישה בורחת מבשורה"

חנן שניר זכה בפרס במאי השנה ומחזאי השנה בטקס פרסי התיאטרון 2016

הקופרודוקציה של הבימה והקאמרי, "אישה בורחת מבשורה" היא הזוכה הגדולה בטקס פרסי התיאטרון 2016. ההצגה זכתה בפרס ההצגה של השנה, עם פרסים למחזאי והבמאי חנן שניר, ולשחקנית אפרת בן צור. שניר הוא ראש התכנית בפסיכודרמה במכללה האקדמית לחברה ואמנויות, ואנו נרגשים לברכו לרגל הישגיו המרשימים.

"אישה בורחת מבשורה" היא מחזה מקורי חדש עפ"י ספרו של דוד גרוסמן, בעיבוד ובבימוי של חנן שניר, במאי הבית של התיאטרון הלאומי הבימה וזוכה פרס מפעל חיים. במרכז העלילה, אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה המרה, שאין לה ספק כי תגיע. כסרבנית בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ובכך להציל את בנה. בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על פני הארץ, ברגל, ועושה את הדבר היחיד שיש ביכולתה לעשות כדי לגונן על בנה ולתת לו כוח. זהו סיפור שמתלכדות בו השבריריות והחרדה של הקיום הישראלי כולו עם אלה של תא משפחתי אחד.

חנן שניר

חנן שניר הוא אחד מבימאי התיאטרון המובילים בישראל, זוכה פרס מפעל חיים של התיאטרון הישראלי, ובמאי הבית של תיאטרון הבימה

שניר הוא בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב והאקדמיה המלכותית לאמנות הדרמה בלונדון. מאוחר יותר השלים תואר שני בפסיכולוגיה ייעוצית באוניברסיטת בוסטון. עוסק בטיפול זוגי ומשפחתי, ומטפל מוסמך בפסיכודרמה. הכשרה זו באה לידי ביטוי בתהליך החזרות להצגותיו, בהן הוא משלב טכניקות פסיכודרמטיות.

שניר ביים הצגות רבות מאוד, בתיאטרון באר-שבע, תיאטרון הקאמרי, תיאטרון חיפה, תיאטרון הבימה, ותיאטרון ויימר בגרמניה. הוא ביים את האופרות דידו ואניאס וטבעת החנק (בנג'מין בריטן) באופרה הישראלית החדשה, ואת האופרות טורנדוט ודון ג'ובאני בבית האופרה של בוסטון.

 

 

 

 

 

 

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.