"מעשה טלאים – רקמת חיים" יוזמה מקצועית של יעל פז, בוגרת התואר השני בחברה ואמנויות

שינוי חברתי דרך קוף המחט – יעל פז

יהופכות את היוצרותעל פז הינה בוגרת התואר השני בחברה ואמנויות, המציעה לפתוח צוהר אל עולם הטלאים, וההזדמנויות להתבוננות אישית וקבוצתית הגלומות בו.

בנוסף ליוזמה מרתקת זו, ממשיכה יעל לעבוד ב"אופק נשי", ארגון סיוע לנשים שורדות רחוב, וזאת במסגרת עמותת"הופכות את היוצרות" המסייע לנשים לצאת ממעגל הזנות.
מאחלים בהצלחה ליעל בפועלה לטובת שינוי אישי וחברתי.אופק נשי

 

תיאור הסדנה "מעשה טלאים – רקמת חיים"

פיסות בד מאוספים, מבגדים ישנים, מדברים שמזכירים… כמו פיסות חיים הנאספות יחדיו ומספרות סיפור שבא מקטבים מנוגדים, מקצוות פרומים, ומאפשרים לספר סיפור חדש, לבחור זווית התבוננות אחרת, כזו שאולי בחלקה משמרת ואולי תחדש ותאפשר בחירה חדשה, סיפור חדש.

מלאכת הטלאים מעולם הייתה חלק מעבודת המחט, בתקופות בהן היו האריגים מצרך יקר, שימרו ומיחזרו כל פיסת חומר ברוב יצירתיות, במצריים העתיקה קברו את הגיבורים כרוכים בסיפור חייהם הרקום, באירופה הקלאסית היו דוגמאות הטלאים משויכות למעמד או שושלת ועברו כמורשת בין דורית יקרת ערך.

עבודת המחט בזמן שלנו מייצרת אופוזיציה אקטיבית לתרבות הצריכה הזולה: "הכלבשנקל" ומייצרת חיבור בלתי אמצעי עם מסורות נשיות עתיקות, עם שושלת האימהות שלנו, ומחברתת אותנו למעגל נשים אוניברסאלי רב עצמה.

אני מזמינה לחבור למעגל עשייה, באמצעותו כל אחת מספרת לעצמה את הסיפור שלה, בשפות חדשות של יצירה וחיבור, ותופרת את שמיכת הטלאים שלה. עבודה המאפשרת התבוננות אישית רטרוספקטיבית ויצירת נרטיב חדש, תוך עבודת יצירה ופיתוח כלים אמנותיים.

הפעילות תתקיים בעבודת קבוצה אינטימית, לאורך 12 מפגשים של 3 שעות כל אחד.
חציו הראשון של כל מפגש (כשעה ורבע), יהיה דינמי ובו ייבנה הסיפור האישי של כל אחת בתרגילים וטכניקות מגוונות באמצעים אמנותיים ובהתבוננות קוגניטיבית המבוססת על תפיסת הטיפול הנרטיבי.
בחציו השני של כל מפגש תהיה עבודה מעשית בהנחיה קבוצתית ואישית לפי הצורך, תפירה, רקמה- מלאכת טלאים.

המפגשים יתקיימו בהנחיית יעל פז.

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.