חמישה שלבים חשובים בדרך להיות מטפלים באמנויות

חמישה שלבים חשובים בדרך להיות מטפלים באמנויות

שלב ראשון: תואר ראשון

Smiling male student leaning on a shelf in a library

טיפול באמנות הוא מקצוע טיפולי הנלמד במסגרת תואר שני, ובדרך אליו – נדרש כמובן תואר ראשון. תואר ראשון במדעי ההתנהגות, יתן לך נקודת פתיחה מצויינת להבנה של נפש האדם והיכרות עם המושגים המקצועיים הנוגעים לפסיכולוגיה וסוציולוגיה. כדאי לדעת, שאחת מדרישות הקדם לתואר השני בטיפול באמנויות היא ציון של 80 לפחות בקורסים בפסיכולוגיה. אלו קורסים הנלמדים במסגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, וכך אפשר להתקדם צעד נוסף אל התואר השני בטיפול באמנויות.

שלב שני: 300 שעות אמנות

בין אם בחרתם בתנועה ומחול, בפסיכודרמה או באמנות חזותית, אחת מדרישות הקדם של התואר השני בטיפול באמנויות היא 300 שעות מצטברות בתחום האמנות בו אתם מעוניינים לעסוק. הכוונה היא ל-300 שעות בהם למדתם או עסקתם באופן מוכח בתחום. לכן, הקדישו זמן לקורסים או תעסוקה מוכחת בתחום האמנויות, כך תוכלו גם לבסס את המיומנויות האמנותיות שלכם וגם לעמוד בדרישות הקדם לתואר השני.

שלב שלישי: להתנסות, לבדוק, לחוות

016איך תוכלו לדעת שאתם מתאימים להיות מטפלים באמנויות, ושהמקצוע המאתגר הזה אכן מתאים לכם? לצערנו אין מרשם בדוק, אבל ההצעה שלנו: התנסו! בידקו האם אתם מכירים מטפלים באמנויות, והאם תוכלו לשוחח איתם על המקצוע, קראו על התחום, דרישותיו ואפשרויות התעסוקה בו. סטודנטים בתואר הראשון במכללה האקדמית לחברה ואמנויות, מספרים כי מאחר שהמכללה מתמחה בתחום הטיפול באמנויות, הייתה להם אפשרות לחוות את האווירה, לדבר עם מנחים ומרצים מהתחום, עם סטודנטים מהתואר השני בטיפול באמנויות, וגם עם המטפלים הרבים באמנויות העובדים ולומדים במכללה.

שלב רביעי: הכשרה מעשית משמעותית

P1000704הדרך להיות איש מקצוע מצוין, בכל התחומים, עוברת בהכשרה מקצועית מצוינת. כשאתם בודקים את האפשרויות העומדות בפניכם ללימודי טיפול באמנויות, הקדישו מחשבה להכשרה המעשית המוצעת לכם בכל מוסד אקדמי: האם המנחים הם אנשי מקצוע מנוסים? מה כולל תהליך ההכשרה? האם אתם זוכים לליווי צמוד בבחירת מקום ההכשרה המעשית ובעבודה השוטפת בו? שאלות אלו ונוספות יעזרו לכם למצוא את המוסד האקדמי הנכון ביותר עבורכם, שיסייע לכם להיות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

שלב חמישי: סיור שטח

img_0802אל תסתפקו בקריאה באינטרנט או שיחה בטלפון – צאו לסיור שטח! עיברו בין המוסדות המציעים את התואר השני בטיפול באמנויות, ובידקו איפה אתם מרגישים בבית. הבחירה במוסד הלימודים משמעותית מאוד לתקופת הלימודים, וגם לביסוס של הזהות המקצועית שלכם. לימודי הטיפול באמנויות הם לימודים תובעניים גם מהבחינה האקדמית וגם מהבחינה הרגשית. לכן חשוב לבחור במוסד הלימודים בו אתם מרגישים שתבואו לידי ביטוי, שיקשיבו לכם, ושתוכלו לעבור בו את המסע המרתק בדרך להיות מטפלים מעולים.

עכשיו כשהשלבים ידועים – הכדור (או המכחול) בידיים שלכם…

עכשיו הזמן להתחיל לבדוק את השטח, להרים טלפונים ולצאת לבקר במוסדות האקדמיים השונים. אם אתם מרגישים שטיפול באמנויות הוא המקצוע עבורכם, ויש לכם יכולת להשתמש באמנות ככלי לשיפור, שינוי וחיזוק היכולות האישיות – אל תוותרו! מטפלים באמנויות זוכים לקחת חלק משמעותי בתהליכים של שינוי והעצמה אישית, ומעידים על סיפוק רב ותחושת שליחות עמוקה המלווה אותם בעבודתם. עכשיו הגיע הזמן שלכם להתחיל את הדרך לקריירה ייחודית ומספקת בתחום הטיפול באמנויות.

המכללה האקדמית לחברה ואמנויות, היא המוסד המוביל בהכשרה מעשית בתחום הטיפול באמנויות,  ומתמקדת בתחום זה מעל 30 שנים. במכללה, ניתן למצוא תוכניות מצוינות לתואר ראשון ושני, כיתות לימוד קטנות וליווי צמוד של סגל ההוראה ואווירת לימודים ייחודית, המקדמת פתיחות ויצירתיות. מומלץ לבוא לבקר אותנו, וזה גם קל מאוד, כי אנחנו נמצאים 2 דקות הליכה מתחנת הרכבת נתניה. מחכים לכם!

 

 

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.