שש עצות מועילות לועדת הקבלה

ועדות קבלה לתואר אקדמי – כמה עצות טובות…

ועדות הקבלה נפתחות, ואתם בוודאי לחוצים. אספנו שש עצות מיועצי ההרשמה, המראיינים, הבוחנים וגם מסטודנטים שעברו את ועדות הקבלה בהצלחה. כדאי לקרוא.

עצה ראשונה: להגיע בזמן!

מניסיון של עשרות ועדות קבלה, חוק מרפי משחק אותה בענק בבוקר: פקקים יוצאי דופן, רכבת תקועה וגם מצבר ששבק חיים בפתאומיות. לכן אנא הקדימו לצאת וקחו בחשבון שבימים כאלו – עדיף להגיע 30 דקות מוקדם יותר מאשר באיחור. אין כמו להגיע בשלווה בזמן, לעצור בקפיטריה לכוס קפה (מעולה) וגם לעשות סיבוב נוסף במכללה.

 עצה שניה: סדר בניירת

אל ועדות הקבלה יש להגיע עם: תעודות התואר הראשון, שלוש המלצות, תעודת זהות או רישיון (בתוקף…) ועוד. הכינו מראש (לא לחכות לבוקר) את הכל ושימו בפולדר מסודר. אין ברשותכם צילום נאמן למקור? אפשר להיעזר בצוות היועצות שיצלמו את החומרים המקוריים וישיבו אותם אליכם לאחר ועדת הקבלה. זיכרו שהגעה ללא מסמכים מקוריים, עלולה למנוע מכם להשתתף בועדת הקבלה.

עצה שלישית: ארזתם לבד?

אירזו מראש את העבודות (לא לחכות לבוקר!) בצורה שיהיה קל להביאן, להציגן ולהחזירן. חישבו מראש על אופן התצוגה המועדף עליכם, והצטיידו באמצעי תצוגה מתאימים, כדי שהתצוגה תשקף את היצירות באופן הטוב ביותר.

עצה רביעית: מראה מראה שעל הקיר

חישבו על האופן בו אתם מציגים את עצמכם. אם קצת קשה לכם לדבר מול קהל, התאמנו מול המראה. הציגו עצמכם בדקה או שתיים באופן שישקף את האישיות שלכם, ייחודכם והסיבות לבחירה בתואר. שבו וכיתבו את הדברים, זה יסייע לכם מאוד בתמצות ובהעברה בהירה של המסרים שלכם.

עצה חמישית: שנת יופי

בועדות הקבלה לא מתייחסים אל יופי, אך שנת לילה טובה תעזור לכם להגיע ממוקדים ורגועים. זיכרו שבמהלך הועדה יש ריאיונות וסדנאות, ולא כדאי שהריכוז שלכם יפגע כתוצאה מעייפות

עצה שישית: ועדת הקבלה היא הזדמנות נפלאה

אין ספק שועדת קבלה יוצרת מעט לחץ וחשש. אבל אפשר להסתכל על הדברים גם אחרת: ועדת הקבלה היא הזדמנות להציג את עצמך ולשקף את התאמתך לתואר, לפגוש במנחים מהמכללה ולהיעזר בצוות היועצות האקדמיות. בתום ועדת הקבלה, תהיה לך הבנה טובה יותר של עצמך, יכולותייך והתאמת לתואר.

מכולנו במכללה האקדמית לחברה ואמנויות: בהצלחה!
© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.