תואר ראשון במדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות – אודות

אודות התואר הראשון במדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות

ראש התכנית: פרופסור אריאלה פרידמן

התואר הראשון במדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות בוחן את הקשרים שבין מדעי ההתנהגות לבין האמנויות ויחסי הגומלין הייחודיים בין האמנויות לבין התנהגות הפרט, החברה והתרבות. התואר הראשון משלב לימודים עיוניים עם סדנאות מתחומי האמנויות ומדעי ההתנהגות. השילוב בין העיוני למעשי מתאפשר בכיתות קטנות ומטפחות, עם נגיעות בתחומי האמנויות המאפשרות מנעד רחב של הבעה וביטוי אישיים. תהליך הלמידה הייחודי במכללה מאפשר צמיחה אישית ואקדמית עבור כל סטודנט.

התכנים בתואר עוסקים בהתנהגות האדם, כפי שהיא באה לידי ביטוי במישור הפרט (בפסיכולוגיה), במישור החברה (סוציולוגיה) ובמישור התרבות (אנתרופולוגיה), במקביל לקורסים עיוניים ומעשיים באמנויות. האמנות נותנת לבני האדם את הכלים הייחודיים להתמודדות עם רגשות וחוויות, ופותחת להם דרך להבין ולהעביר רגשות וחוויות. הסוציולוגים והאנתרופולוגים גילו כי דינאמיקה זו פועלת גם ברמה החברתית והשימוש באמנויות למטרות אלה, מאפיין כל חברה בעולם, בכל זמן.

תואר ראשון במדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות – תכנית הלימודים

מטרת הלימודים בתואר הראשון במדעי ההתנהגות היא להקנות לסטודנטים ידע בתחומים המרכזיים של מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ולהיחשף לאמנויות השונות, כגון: אמנות חזותית, תנועה ומחול, דרמה, תיאטרון ומוסיקה בהקשרן האישי והחברתי.

התואר שיוענק לבוגרים הוא B.A במדעי ההתנהגות – לימודים בשילוב אמנויות, שיאפשר:

  • השתלבות בעבודה קהילתית-חברתית בנושאים מגוונים, תוך שימוש בידע ייחודי של מדעי ההתנהגות במבט אמנותי-יצירתי
  • השכלה אקדמית המאפשרת המשך לימודים לתואר מוסמך בתחומים, כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, טיפול באמצעות אמנויות, שינוי חברתי באמצעות האמנויות ועוד

הלימודים במכללה האקדמית לחברה ואמנויות

המכללה האקדמית לחברה ואמנויות מציעה שילוב מעניין ומיוחד של לימודים אקדמיים עם נגיעה יצירתית מעמיקה, שילוב של לימודים עיוניים עם קורסים וסדנאות מעשיים המספקים לסטודנט  סביבת למידה מעשירה ותומכת והזדמנות לצמיחה אישית ומקצועית.

  • הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות המאפשרות אוירה לימודית נעימה וקשובה לצורכי הסטודנטים
  • הסדנאות והקורסים המעשיים מהווים הזדמנות נפלאה להתנסויות חדשות וביטוי אישי
  • מרצי המכללה מובילים בתחומם ומשלבים מצויינות אקדמית וניסיון מעשי בתחומי האמנויות והטיפול באמנויות.

הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.